Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dort k narozeninám

6. 7. 2008

Dort k (prvním) narozeninám

Obrazek

Suroviny:

1) Suroviny uvedené u piškotu, krému a želé

2) Marmeláda a různé druhy konzervovaného nebo čerstvého ovoce (vhodné jsou banány, jahody, mandarinky, ananas, broskve, ale také maliny, rybíz a cokoliv co vás napadne)

 

Postup:

 Nejdříve si upečeme piškot a pak připravíme krém. Vychladlý piškot rozřízneme nožem nebo nití na tři přibližně stejné vrstvy, které obracíme vždy dnem vzhůru. Před rozříznutím je dobré si dort na jedné straně označit krémem tak, abychom jej mohli přesně poskládat zase zpět. Horní stranu jednotlivých pater potíráme marmeládou, používám běžně domácí meruňkovou, není to nutnost, ale dort je pak pikantnější. Spodní stranu pater potíráme krémem v přiměřené vrstvě (záleží na nás kolik ho tam dáme) a postupně spojujeme.

 Horní stranu již seskládaného dortu potřeme opět marmeládou a podle naší fantazie na ni pokládáme různé kousky ovoce. Když máme hotovo (a nebo ještě předtím) nasadíme na dort opatrně zpět formu tak, aby nahoře převyšovala vyskládané ovoce a zespodu případné mezery mezi těstem a formou zaplácáme krémem, aby nám z formy želé nevyteklo. Pečete-li dort souměrného tvaru (např. kruh), můžete místo formy použít jakýkoliv pevnější papír nebo alobal, který přivážete kolem dortu opět tak, aby jeho okraje převyšovaly vyskládané ovoce.

 Když je vše nachystané, připravíme želé, které ještě horké nalijeme na dort vyskládaný ovocem a uhladíme špachtlí. Použijete-li větší kousky ovoce, je nutné počítat s větší vrstvou želé a tudíž i s jeho větším množstvím. Doporučuji udělat želé raději ze dvou dávek, je lepší, když bude něco přebývat než chybět a koneckonců větší vrstva želé ještě nikdy nikomu nevadila J. Želé necháme vychladnout a ztuhnout dřív než se pustíme do dalšího zdobení, dávejte ale pozor, při rychlém zchlazení může želé popraskat. Ovšem předejít se tomu dá také větší vrstvou želé.

 Když je tedy želé ztuhlé, opatrně odstraníme formu nebo papír a boky dortu potřeme tenkou vrstvou krému, tak abychom zakryli celý piškot. Krém je poté možno ještě posypat strouhaným kokosem či mletými ořechy a nebo ho různě ozdobit. Zbytek celého zdobení je už na vaší fantazii, můžeme použít přichystaný krém a s ním psát či kreslit a nebo cokoliv.

 Množství vystačí na jeden dort o velikosti jednoho velkého patra.

 

Piškot:

5 vajec, 250g cukru, 250g polohrubé mouky, 2,5 lžičky kypřícího prášku do pečiva (asi půlka), 5 lžic horké vody do žloutků

 

 Žloutky šleháme s horkou vodou do pěny, přidáme polovinu cukru a ještě šleháme. Z bílků ušleháme tuhý sníh, zašleháme druhou polovinu cukru a přimícháváme ke žloutkům střídavě s moukou, do které přidáme prosátý kypřící prášek. Nalijeme do dortové formy, podložené pečícím papírem. Máme-li dortovou formu, která má i dno, vymažeme ji máslem a vysypeme hrubou moukou. Pečeme ve středně teplé troubě (elektrická na 150°C asi 35min). Pečení může být individuální, jestli je piškot hotový vyzkoušíme tak, že ho až na dno propíchneme špejlí, je-li čistá, je piškot hotový. Po upečení piškot z trouby vytáhneme, po okrajích od formy ořízneme a obrátíme ho dnem vzhůru na tác nebo plech posypaný cukrem. Potom formu sejmeme a necháme vychladnout.

 

 

Krém:

2 měkké tvarohy (2x 250g), 0,5 litru mléka, 2 vanilkové pudingy, cukr podle chuti (asi 200g) (lze udělat také z jednoho tvarohu + 0,75 l mléka a 3 pudingy - doporučuju vyzkoušet, náplň je pak více pudingová a možná i chutnější)

 

 Dáme vařit 2/3 mléka a ve zbylé 1/3 mléka rozmícháme pudingy, které pak vlijeme za stálého míchání do vroucího mléka. Ještě asi minutu povaříme jako klasický puding, ale pozor, tento bude výrazně hustší! Hotový puding necháme trochu (nebo úplně) vychladnout a po lžících ho přidáváme k tvarohu utřenému s trochou cukru. Nejlepší je použít ruční šlehač a postupně podle chuti přislazovat.

 

Želé:

0,1 litru sirupu, 0,25 litru vody, 1 vanilkový puding

 

 Do sklenice nalijeme přibližně 0,1 litru sirupu a dolijeme vodou do množství asi 0,35 litru. 2/3 „šťávy“ dáme vařit a ve zbylé třetině rozmícháme puding, který za stálého míchání vlijeme do vroucí „šťávy“. Povaříme asi 1 minutu a nalijeme přímo na dort vyložený ovocem.

 Barvu želé určujeme barvou sirupu, takže chceme-li mít červené, použijeme jakýkoliv červený apod.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář